ŠKOLSKA KNJIŽNICA

MULTIMEDIJALNI CENTAR NAŠE ŠKOLE

Radno vrijeme: svakim radnim danom od 8.00 – 14.00 h osim srijede od 9 -15.00 h

( Svakog prvog utorka u mjesecu knjižnica ne radi zbog službene odsutnosti. )

Voditeljica knjižnice: Sanja Karol, prof.komparativne književnosti, ruskog jezika i dipl.bibliotekar

Pravila posudbe:

-         upis u školsku knjižnicu je besplatan

-         odjednom se mogu posuditi najviše dvije knjige na rok od 30 dana, od toga samo jedna lektira

-         učenik je dužan čuvati knjigu od svakog oštećenja

-         ukoliko se knjiga izgubi ili ošteti, učenik je dužan kupiti isto takvu knjigu ili kupuje drugu knjigu koja je knjižnici potrebna u visini cijene oštećene ili izgubljene knjige

- u slučaju kašnjenja pri vraćanju knjižnične građe korisnicima se naplaćuje zakasnina od 0,50 kuna po knjizi i po danu

- rok posudbe za lektirnu knjigu može se produžiti za još 7 dana ako navedeni naslov nije potreban nekom drugom učeniku

- rok posudbe za sve ostale knjige može se produžiti za još jedno trajanje posudbe tj. 30 dana

- učenici moraju vratiti sve knjige na kraju školske godine jer se provodi revizija fonda

Školska knjižnica smještena na samom ulasku u školsku zgradu blisko je i poznato mjesto kamo učenici redovito i rado dolaze. Namijenjena je učenicima, profesorima i stručnim suradnicima za potrebe nastave, ali je ujedno i dopuna  svim izvannastavnim aktivnostima škole, mjesto okupljanja i provođenja slobodnog vremena.

U prostoru od oko osamdesetak kvadratnih metara nalazi se i čitaonica s 26 čitaoničkih mjesta. Osim učeničkog i učiteljskog fonda knjižnica posjeduje  učeničku i učiteljsku periodiku te audiovizualnu građu.

Naša knjižnica nudi velik broj sadržaja i aktivnosti za učenike, kako za one najmlađe, tako i starije dobi, od kazališnih predstava, likovnih radionica, pričanja priča, pa sve do posudbe knjiga, organiziranja susreta s poznatim osobama, piscima i pjesnicima za djecu.

Priređuju se i predstavljanja knjiga, sati lektire, izložbe, obilježavanje godišnjica, važnih događanja, natjecanja, kvizovi i sl.

Članovi školske knjižnice mogu čitati časopise, služiti se rječnicima, leksikonima, pratiti izložbe, sudjelovati u književnim susretima, izradi panoa i raznih plakata, napisati domaću zadaću, učiti za nastavu, napraviti referat ili pogledati neki od filmova jer knjižnica ima  suvremeni  veliki  ekran uz koji naši učenici mogu uživati kao da su u malom kinu.

Organiziraju se raznovrsne primjerene aktivnosti koje potiču učenje, čitanje i kreativnost naših učenika. Osim što je izvor znanja, knjižnica pruža našim učenicima razonodu i užitak, i ako traženje takvog užitka postane učenikova stalna potreba, knjižnica je odigrala svoju ulogu.

Album

Trenutno ne postoji niti jedan album.